ŻAGLÓWKA MIEJSKA – Jacht transportu osobistego

CO TO JEST AVOCADO?

Avocado  o mała jednoosobowa żaglówka sportowo-turystyczna o konstrukcji sklejkowo-aluminiowej z poszyciem z miękkich materiałów, dystrybuowana w formie kitu do samodzielnego składana z gotowych elementów.

 

Przypomina meble z pewnego północnego kraju, o dużych tradycjach żeglarskich”

 • W częściach mieści się w pudełku o wymiarach: 1m x 1m x 50 cm.

 • Po zbudowaniu staje się pełnoprawnym jednoosobowym

  pocket-jachtem.

 • Samodzielna budowa tej łódki to znakomita i rozwijająca zabawa na przykład dla rodzin, oraz doskonały pomysł na szkolenie żeglarskie dla młodzieży lub zabawę kolonijną, jak również wszelkiego rodzaju warsztaty, eventy i spotkania integracyjne.

 • Żaglówka świetnie nadaje się dla osób niepełnosprawnych, z ograniczeniami ruchu kończyn dolnych.

 • Do transportu składa się kilka minut w wąski

  pakiet podróżny” toczący się na własnych kółkach , który można łatwo, pociągnąć za rowerem, zmieścić w furtce, w drzwiach… włożyć na dach samochodu… daje szereg ciekawych możliwości.

 • Ponieważ wpisuje się w modę na małe osobiste środki transportu takie jak np: hulajnogi miejskie, nadaliśmy jej nazwę:

ABVOCADO: JACHT TRANSPORU OSOBISTEGO

Przypomina meble z pewnego północnego kraju, o dużych tradycjach żeglarskich”

 • MISJA „ZIELONA ŻAGLÓWKA”

  Nie bez powodu na kolorystykę naszego prototypu wybraliśmy zieleń z żółcią. Nie bez powodu żaglówka przypomina kształtem i kolorem owoc awokado, który jest jednym z symboli współczesnego ekologicznego minimalizmu. Nie bez powodu jacht nie jest zrobiony z laminatów a przy użyciu naturalnego drewna.

  Chcieliśmy aby nasza łódź wpisywała się w model kulturowy „nowej miejskiej ekologii” Aby Avocado mogła stać się „żaglówką miejską”. Oczywiście w tych miastach, które mają dostęp do wody.

 • MISJA „NOWA TURYSTYKA”.

W czasach gdy  tradycyjny model turystyki zmienia się na naszych oczach indywidualna turystyka, z możliwością dowozu własnej niekrępującej żaglówki w każde miejsce polski staje się całkiem ciekawą alternatywą. Daje też możliwości organizacji „ruchomych” żeglarskich imprez turystycznych.

Aby udzielić „natychmiastowej pomocy” turystom w „potrzebie” chcielibyśmy stworzyć mobilną aplikację która we współpracy z dobrze rozwiniętą siecią kurierską, pozwoli dostarczyć pakiet żaglówki „avocado” dokładnie tam gdzie jest aktualnie potrzebny. W terminie do 48 godzin… A jak już jesteśmy przy nowych technologiach, to instrukcja składania żaglówki w formie interaktywnego wideo znajdzie się bezpośrednio w komórce.

 • MIISJA SZKOLENIOWA

  Zawsze pragnąłem aby młodzież, która zaczyna swoją przygodę z żeglarstwem mogła podczas swojego pierwszego szkolenia samodzielnie zbudować żaglówkę na której potem będzie pływać. Aby rozwijać kulturę odpowiedzialności za sprzęt z którego się korzysta, a także aby rozwijać kulturę techniczną przyszłych pokoleń. Samodzielne i zespołowe zbudowanie jachtu rozwija jak mało co. A zbudowanie jachtu avocado od pierwszej od ostatniej śrubki zajmuje niewykwalifikowanej osobie około dwóch godzin. Jest to czas w sam raz idealny aby młodzieży nie zamęczyć a dać im nielichą satysfakcję, gdy z minuty na minutę widzą jak ich jacht „powstaje z niczego”. To idealna zabawa na kolonie i obozy żeglarskie. Zwłaszcza dla początkujących. Wyobrażacie sobie te wypieki na twarzy dzieciaków, jak wrócą z takiego obozu? Może namówią potem rodziców aby kupili im własne Avocado. „Przecież je można trzymać nawet w piwnicy”