KOLIBER to ultra lekka, miniaturowa żaglówka, o długości zaledwie 350 cm. Koliber został zaprojektowany tak zmyślnie, aby na tej niewielkiej długości pomieścić wygodny kokpit, w którym mogą siedzieć się dwie osoby, oraz kabinkę, w której mieszczą się dwie koje. 

Koliber został zaprojektowany w 1975 r. przez Mariana Jerzego Strzeleckiego, jako konstrukcja do samodzielnej budowy, oryginalne plany możesz znaleźć w sklepie. 

W 2021 r. Przeprojektowaliśmy nieco klasyczną konstrukcję dostosowując ją do współczesnej technologii CNC, dającej nowe, nieznane wcześniej możliwości, ułatwiające budowę. 

Koliber Zapewnia fajne właściwości pływalne a dzięki swym miniaturowym wymiarom można go zbudować właściwie wszędzie i zabrać wszędzie, nawet w jedną osobę, na prawie każdej lekkiej przyczepce. Może stanowić świetny dodatek do turystyki kamperowej, a przy okazji jest prawdziwą, miniaturową żaglówką, której właściwości nie ustępują większym jachtom nie wymaga również żadnych uprawnień. 

ZNAKOMITY DLA DZIECI. 

Zaczynamy zapisy na zestaw „KIT” do budowy „Kolibra”

Kit kolibra zajmuje 14 arkuszy sklejki 6mm. Zawierający: wszystkie elementy konstrukcji i poszycia. kadłuba. 

Jego konstrukcja oparta jest na 3 wręgach: dziobowym, głównym (pochyłym) wręgu kabiny, oraz rufowym, dającym wzmocnienie podłogi pod stopami, w kokpicie.. Skrzynia mieczowa jest umieszczona tak, żeby nie zajmowała wiele miejsca w kabinie , jest cofnięta maksymalnie ku rufie, a miecz chodzi w niej pod kątem ujemnym, aby przesunąć środek bocznego oporu ku dziobowi, względem umiejscowienia skrzyni. Przy okazji, w momencie najechaniu na przeszkodę chowa się samodzielnie. 

Wzdłużniki i wszystkie elementy konstrukcyjne zaprojektowane są tak, aby można było „złożyć” je w w komplet „przypominający” gotową łódkę w kilkanaście minut. 

Dane techniczne kolibra: 

LC. – 3.500 mm 

Lklw. –  3,150 mm 

Bc. – 1640 mm 

G. Kadł. – 95 kg. 

H w kabinie: – 920 mm

długość koi: 1.950 mm 

Powierzchne żagli: 

Grot: – 3,95 m2. 

Fok: – 3 m2.