Avocado na wodzie

Nie wiecie jeszcze co to jest projekt Avocado?

To pocket – jacht, projektowany przez nasz zespół jako „łódka miejska”. A w mieście, jak to w mieście, trzeba się zmieścić w warunkach miejskich, w mieście nie ma miejsca na wielkie jachty, z wielkim jachtem można przez miasto co najwyżej przejechać na wózku, za SUV-em, co raczej nie jest krzepiącym rozwiązaniem, ale jeśli miałoby się coś małego zgrabnego co można trzymać gdziekolwiek, i potoczyć za sobą prosto z domu nad rzekę, bo oczywiście zakłądamy, że w mieście jest rzeka, albo nawet wypożyczyć, bo 20 takich stoi wszędzie gdzie jest dostęp do wody – jak rowery miejskie – to wtedy wpływanie w mieście lub w jergo najbliższych okolicach byłoby zupełnie inną przyjemnością;.

Chodzi też o coś więcej, to nie jest kajak, to jest porządna żaglówka ze stępką, głęboko zanurzona, (oczywiście jak na swoją wielkość) co daje stabilność i zachowanie na wodzie, podobne do tego czym jest – miniaturki morskiej szalup[y, lub małego morskiego kilera.

No i tym jest AVOCADO. W sierpniu 2020 r, protoyp AVOCADO, widoczny na zdjęciu po raz pierwszy spłynął na wodę na gliniankach w Zielonce pod Warszawą. Tym samym rozpoczął nowy okres w projekcie AVOCADO.

Dlaczego nowy? Bo się sprawdził. łódeczka pływa dokłądnie tak jak się po niej spodziewaliśmy.

Stabilnie, stabilnie i … po prostu fajnie.

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Portal XMC

    Przyznam szczerze, że miło i przyjemnie się czyta Twój Portal. Masz wielki talent, ambicję i lekkie pióro… gratuluję 🙂

Dodaj komentarz